Cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Gençken çok anlamıyoruz ama yaş ilerleyince sanki bir gecede her şey değişivermiş gibi oluyor. Oysaki zaman içindeki ufak değişiklikleri belirgin hale gelince algılıyoruz. Peki 40lı yaşlarda nasıl bir cilt bakımı uygulamalıyız? Hamilelik döneminde oluşan lekeler için neler yapmalıyız? Yeni dönem uygulamalar nelerdir? Güzellik Uzmanı Duygu Yıldız anlatıyor.

Olumlama nasıl olmalı? & Affetmek nedir?

0-7 yaş arasında bilinçaltı kalıplarımız oluşuyor. Ve bizi yöneten bilinçaltımız. Ama iyi haber şu ki, bilinçaltı kayıtlarımızı fark edersek değiştirip yeni kalıp kaydedebiliriz, yani yaşam akışımızı değiştirebiliriz. Bunun yöntemlerinden biri de olumlamalar. Yalnız bunu en doğru şekilde yaparsak işe yarar. Nasıl yapmalıyız, kuantum yaşam koçu Serap Etçi anlatıyor. Ayrıca bir diğer hassas konu affetmek. Peki affetmek nedir, neden affetmeliyiz ve nasıl affedeceğiz? www.ailemizle.tv ‘de.

Yeni anne ile deneyimli annenin sohbeti

Teknolojinin gelişmesi, bilimin ilerlemesi, sosyal medyanın etkisi, toplumsal yapının farklılaşması ve kadınların kendine güveninin artması ile birlikte annelik de değişti. Hamileliğe ve anneliğe yaklaşımlarda yalnızca bir önceki nesille değil, mesela 3 çocuklu bir anne olarak benim ilk ve son çocuğum arasında bile değişiklikler oldu.
İlk çocuğumu Kasım 2002’de dünyaya getiren 3 çocuklu bir anne olarak ilk bebeğini Mayıs.2019’da dünyaya getiren sevgili Pelin Aktaş Kızılarslanoğlu ile sohbetimizi keyifle izleyeceğinizi umuyorum. Hem aradan geçen zamanda neler değişmiş hem de henüz annelik deneyimini yaşamamış birinin olaylara tahmini yaklaşımını göreceksiniz. Hayaller ne, gerçekler ne bakalım:)
www.ailemizle.tv ‘ye bekliyorum. Sevgili Pelin ve eşine oğullarını sevgiyle, sağlıkla büyütmelerini dilerim.

Anne tavsiye videosu: HİPP Hamile Annelerle : 2019/1

Üçüncü yılına girdiğimiz anne tavsiye videolarında bu yıl HİPP markası ile hamile annelere de gönderim yapmaya niyet etmiştik. İşte ilk videomuz:) Hamile annelerimiz elbette bebekleri henüz dünyaya gelmediği için ya da ürünler eline ulaştığında yeni doğum yapmış olduğu için denememiş oluyorlar. Onlar da bebekleri için dileklerini bizimle paylaşıyorlar. “deneyeceğim videosu” gönderiyorlar.
Harika paylaşımları için annelerimize teşekkür ediyoruz, bebeklerini sağlıkla büyütmelerini diliyoruz.

Anne tavsiye videosu: HİPP – Mart.2019

Annelerimizden öyle güzel videolar geliyor ki. Ürünlerini alınca paylaşıyorlar, bebekleri yerken paylaşıyorlar. Biz de onların videolarını paylaşmaktan keyif alıyoruz.
Anne tavsiye videolarını izlerken bir bebeğin ilk kez mesela şeftali ile tanışmasına da tanıklık ediyoruz.

Kendi gücünü keşfetmeye ne dersin?

Tüm dünyada bir değişim, değişme isteği yaygın. Neden değişmek istiyoruz? Neyi değiştirmek istiyoruz? Kendimizi mi arıyoruz? Evrensel bazı yasalara dikkat edersek, kelimelerimizi ve zihnimizdeki düşünceleri yakalarsak değişimi başlatabiliriz. Bazı metotlar var; mesela 21 gün kuralı. Tüm bu yasalar ve metotlar konusunda kuantum yaşam koçu Serap Etçi bizi oldukça detaylı bilgilendiriyor.

Anne tavsiye videosu: HİPP 2018/4

Sevgili anneler artık iyice profesyonel videolar göndermeye başladılar. Kendi mekanlarında, en doğal halleriyle çektikleri deneyim videolarını izlemek gerçekten keyifli oluyor. Anne tavsiye videolarının hedefi tam da buydu. Her yönüyle doğal, samimi olsun, gerçekleri yansıtsın. Emek veren tüm annelerimize teşekkür ediyorum. Hayat ailemizle güzel.

Anne tavsiye videosu: Lansinoh – 3

Özellikle ilk emzirme deneyiminde göğüs ucu yarası anneler için büyük sıkıntıdır. Lansinoh, lanolin krem ile annelerin bebeklerini keyifle emzirmelerine yardımcı oluyor.
Ayrıca anneler Lanolin kremi dudak çatlakları, kurumuş dirsekler için de kullanıyorlar. Bakın sonuçlar nasıl?

Anne tavsiye videosu: Lansinoh – 2

Anne sütünün önemini, bebeği emzirmenin kıymetini her fırsatta dile getiren Lansinoh annelerimize biberon gönderdi. Anne emziriyor olsa da özellikle çalışan anne ise sütünü sağıp biberon ile bebeklerine ulaştırıyor. Biberonun bebeğin ağız yapısına uygun olması, bebeği anne memesinden uzaklaştırmayacak özellikte olması çok önemli. Bu konuda annelerin deneyimlerini sizinle paylaşıyoruz.

Anne tavsiye videosu: HIPP – 2018/3

Çocuğunuzun dudakları çatladığında onu nasıl rahatsız ettiğini biliyorsunuz, değil mi? Kışın soğuktan, yazın sıcaktan kuruyan dudakları için kullanacağınız nemlendiricinin içeriği çok önemli, çünkü dudaklarını yalayacak.
Annelerimiz yine tüm samimiyeti ve doğallığı ile deneyimlerini paylaştıkları videolar çektiler, biz de sizlerle paylaşıyoruz.